Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 19.01.2020, 11:29

АНТОНІВСЬКИЙ НВК

Меню сайту
Форма входу

6 клас. Звіт про виховну роботу 2011-2012 н.р.

Аналіз виховної роботи у 6 класі за 2011 – 2012 н.р.

У минулому навчальному році я працювала класним керівником 6 класу. На початку навчального року я визначила мету і завдання для дитячого колективу й для себе як класного керівника. Запланувала продовжити роботу зі зміцнення класного колективу, формуванню в учнів позитивного відношення до його цілей, завдань, діяльності й окремих членів колективу. Також продовжила роботу з виховання в школярів пізнавальних інтересів, активності, самостійності й творчого відношення до навчання й підвищення на цій основі успішності. Для себе визначила завдання в окремих аспектах виховання:

1) зміцнення здоров'я учнів і виховання в них здорового способу життя;

2) формування соціального інтелекту й виховання на цій основі духовності й моральності;

3) виховання поважного відношення до праці, працьовитості;

4) посилення роботи із правового виховання учнів.

На мій погляд, завдання виконані.  Рік видався не простим для всіх: і для батьків, і для вчителів, і для учнів. Проте абсолютно всі учні класу не втратили інтересу до навчання.

Говорячи про рівень вихованості учнів класу, безумовно можна сказати, що вони всі добре виховані, немає хамів і грубіянів, хоча в деяких учнів у поведінці вже позначаються особливості підліткового віку.

Більше треба працювати з класним колективом над їхнім естетичним та інтелектуальним розвитком. Фізично розвинені і беруть участь у районних та шкільних спортивних змаганнях учні Олійник К, Точілін Р., Пашкевич Д.

Виховна робота в класі велася в декількох напрямках, але більше уваги я приділяла правовому вихованню, формуванню соціального інтелекту, розвитку духовності, моральності учнів. Для вирішення поставлених завдань було проведено багато заходів: це й класні години на різноманітну тематику, бесіди із класом, випуск стінгазет, плакатів, години спілкування.  Особливо хочу відзначити роботу, пророблену для формування соціального інтелекту. Для цього провела цикл занять: «Уроки життя»,«Мужність і боягузтво людини», «Спілкування. Навички спілкування», «Спілкування й повага», «Із труднощів поодинці не вийти». Учні на цих заняттях охоче включалися в бесіду, наводили самі приклади з життя й колективно робили висновки. Школярі вчилися розумно взаємодіяти із соціумом, колективом через розвиток соціального інтелекту. Провела ряд занять по правовому вихованню: „Про звички корисні та шкідливі", „Конституція України - головний закон нашого життя", „Захист прав дитини" (Конвенція про права дитини), Цикл практичних занять "Умій сказати "Ні!”, якщо пригощають наркотиками”.

Уся ця робота була спрямована на розвиток самостійності учнів, зміцненню дружніх відносин у колективі й розкриттю різних індивідуальних здібностей учнів.

Свої відносини з учнями я намагаюся будувати на основі взаєморозуміння, довіри, намагаюся стати на позицію своїх учнів, подивитися на навколишній світ їх очима. Клас наш дружний, ми беремо активну участь у всіх загальношкільних заходах і часто посідаємо призові місця. Цього року теж були непогані результати.   

У проведенні й підготовці  заходів більшу частину роботи виконував актив класу, що ми обрали у вересні. Роботу із класом намагалася будувати, спираючись на актив класу. У класі всі охоплені дорученнями з урахуванням їх інтересів, про пророблену роботу розповідають на класних зборах, все це сприяє розвитку активності, ініціативи й діловитості. Результат: відчувається, що учні міняються на краще, намагаються стати добріше, поводження їх стає усвідомленим і мотивованим. 

Як було вже сказано, були в нас успіхи, але й невдачі теж. Були й дрібні порушення дисципліни з боку членів класного колективу.  І успіхи, і невдачі, як особисті, індивідуальні, так і всього класу аналізувалися на класних зборах, на класних  годинах, в індивідуальних бесідах з учнями. Я, як класний керівник, намагалася вести бесіди з учнями за погане поводження, направляла бесіду в потрібне русло, допомагала класу підводити підсумки, робити висновки й будувати плани на майбутнє.

В індивідуальній роботі з учнями основний наголос робила на індивідуальних бесідах з ними, провела дослідження особистості учнів.   У процесі роботи були використані наступні діагностичні методики: анкета «От я який!», тест по виявленню темпераменту, анкета «Урок очима учнів» .

Роботі з батьками теж приділяла багато уваги, проводила з батьками індивідуальні бесіди, класні батьківські збори .У квітні разом з батьками придбали і висадили біля школи 5 ялин, за якими учні доглядають не лише в робочі, але й вихідні дні.

Звичайно, залишається ще багато невирішених проблем і протиріч. Це, по-перше, залишає бажати кращого рівень культури поводження деяких членів класного колективу, по-друге, нестача толерантності у ставленні до оточуючих. Але на те воно й життя, щоб були проблеми й вони вирішувалися.

У наступному навчальному році планую працювати над реалізацією виховної програми  «Громадянином бути зобов'язаний». Ціль програми – створення умов для формування соціально-активної особистості громадянина й патріота, що володіє почуттям національної гордості, цивільного достоїнства, любові до Батьківщини, готовністю відстоювати її інтереси.

 Поставлена мета буде забезпечуватися рішенням наступних завдань:

·  Формуванням в учнів громадянства й патріотизму як найважливіших духовно-моральних і соціальних цінностей.

·  Вихованням поважного відношення до культурного й історичного минулого країни, до традицій і звичаїв предків.

·  Вивченням правової й державної систем України, символіки, життя й діяльності видатних особистостей.

·  Вихованням любові до свого краю, рідної домівки - місцю, де людина народилася й виросла.

·  Формуванням активної життєвої позиції.

 

 

Класний керівник                            Н.І.Фастовець

Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 45
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz